YOKOHAMA S.DRIVE

Porywająca. Jak Ty

Porywające, trzymające się pewnie drogi i przeznaczone do samochodów sportowych – opony S.drive™ dają kierowcom pewność, iż wydobędą oni ze swojego samochodu wszystko, co możliwe i najlepsze. S.drive™ – osiąga szczyty, wraca po więcej…

Wielowymiarowy wzór bieżnika

Wzór bieżnika opony S.drive™ jest wynikiem zaawansowanej technologii symulacyjnej firmy YOKOHAMA. Innowacyjny "Zmienno-kątowy rowek" (Variable Angled Groove), który optymalizuje kontakt bieżnika z szosą, zapewnia znacznie poprawioną przyczepność podczas skręcania. Projekt firmy YOKOHAMA "Rowek w Rowku" (Groove-in-Groove) przyniósł efekt w postaci dużego postępu w walce o wyeliminowanie nierównomiernego zużycia opony, ponieważ zezwala on blokom na bieżniku efektywnie rozkładać obciążenie, nawet przy ciasnych skrętach.

Szeroka lista rozmiarów

Nowa opona High-Style perfekcyjnie pasuje do samochodów z gamy od samochodów kompaktowych do sportowych roadsterów. Dostępna od teraz atrakcyjna linia opon S.drive szczególnie zainteresuje kierowców, którzy posiadają samochody wyprodukowane na zamówienie. Osiągalne w tej ofercie są także opony High Inch, o dużej średnicy osadzenia i niewielkiej szerokości, odpowiednie dla małych wnęk na koła. Ponadto, w parze z korzyściami z osiągów samochodu oraz jako plus dla entuzjastów tuningu, wybrane opony z tej grupy są dostosowane do prędkości Y (do 300km/h).

Zaawansowana technologicznie mieszanka Micro Flexible

Aby poradzić sobie z nieustannie zmieniającymi się parametrami przyczepności, firma YOKOHAMA opracowała mieszankę Micro Flexible, która reaguje nawet na mikro nierówności w nawierzchni drogi. W porównaniu z pierwotną mieszanką Micro Flexible, zastosowanie większej ilości krzemionki jeszcze bardziej ustabilizowało sterowanie pojazdem na mokrej nawierzchni, zaś dodatkowy polimer polepszył osiągi na suchej nawierzchni.

  • Dobra przyczepność w szerokim zakresie temperatur, na którą nie wpływają niskie temperatury zimowe ani wysokie letnie
  • Bardziej wytrzymała osłona, mocniejszy kontakt z nawierzchnią, ochrona przed gorącem
  • Lepszy styk gumy podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością
  • Zmniejszenie zagrożenie aquaplaningiem, doskonała trakcja na mokrej nawierzchni przy dużych prędkościach

Zalety:

  • Nowa, zaawansowana mieszanka bieżnikowa
  • Osnowa ze sztucznego jedwabiu
  • Rowki o zmiennych kątach
  • Cztery szerokie kanały odprowadzające wodę

(źródło: informacje producenta)