WSZYSTKIE NOWE AUTA NA TERENIE UE MUSZĄ POSIADAĆ CZUJNIKI CIŚNIENIA W KOŁACH

 

Zgodnie z dyrektywą UE od 1ego listopada 2014 roku wszystkie produkowane na jej terenie auta muszą być wyposażone w systemy monitorujące ciśnienie w oponach.

TPMS (Tire Pressure Monitoring System) dzielimy na dwa rodzaje:

1. BEZPOŚREDNI –  przesyła informacje do komputera pokładowego drogą radiową na podstawie pomiarów z czujników umieszczonych na wewnętrznej stronie każdej felgi każdego koła. Dzięki temu możliwe jest także pozyskanie informacji o temperaturze opon. Wadą tego systemu jest to, że wymaga on aby każde koło było wyposażone w czujnik. Zaletą jest dokładny pomiar ciśnienia.

2. POŚREDNI - nie potrzebuje dodatkowych czujników ponieważ nie wykonuje pomiarów lecz wylicza je na podstawie impulsów otrzymanych od ESP i ABS. W tym systemie mierzy się obroty kół. Koło z mniejszym ciśnieniem powietrza w oponie ma mniejszy promień i kręci się szybciej co jest wykrywane dzięki czujnikom mierzącym obroty kół z systemu ABS. Dzięki temu można łatwo rozpoznać koła o zmniejszonym ciśnieniu i zgłosić to kierowcy. System ten wymaga jedynie dodatkowego oprogramowania wykorzystującego dane z układu ABS. Jest tani i efektywny ale nie podaje dokładnego ciśnienia w oponie.

 


 

Jeżeli Twoje auto zostało wyprodukowane po 1 listopada 2014, a nie posiada systemu

TPMS konieczne będzie zamontowanie czujników.

 

Nasza firma posiada w ofercie czujniki TPMS renomowanej firmy Alcar.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego 58 556 08 01