FIRESTONE FIREHAWK SZ90

 

Opona opracowana z myślą o młodszych kierowcach i rosnącym zapotrzebowaniu na opony typu „performance”. Firehawk SZ90μ (μ wymawiane „mi”) pozwala na wyjątkowo precyzyjne prowadzenie zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Świetnie wyglądający, nowy bieżnik o dynamicznym, asymetrycznym wzorze zapewnia doskonałą równowagę między osiągami na mokrej i suchej nawierzchni. Symbol 'μ' nie jest przypadkowy – stanowi inżynieryjny symbol tarcia – w tym przypadku oznaczający znakomitą przyczepność opony.
Opona dla kierowców lubiących bardziej radosny niż czysto sportowy styl prowadzenia. Stworzona dla samochodów takich jak Peugeot 207, Renault Mégane, Opel Astra i Alfa Romeo 147, jak również dla sportowych modeli w rodzaju nowego Opla GT.

Zalety:

  • Unikalna precyzja prowadzenia, doskonałe osiągi na mokrej i suchej nawierzchni.
  • Nowy, asymetryczny wzór w części wewnętrznej zorientowany na mokrą i zewnętrznej na suchą nawierzchnię, został zaprojektowany specjalnie z myślą o nowoczesnych samochodach. Układ rowków zoptymalizowano w celu wydajnego odprowadzania wody i równomiernego rozkładu sił nacisku, zwiększając tym samym stabilność i kontrolę na mokrej nawierzchni oraz odporność na aquaplaning przy jeździe na wprost.
  • Łącznik 3D, znajdujący się w części zorientowanej na jazdę po mokrej nawierzchni, jest specjalnie zaprojektowanym połączeniem między centralnymi klockami bieżnika. Zwiększa sztywność klocków, jednocześnie zachowując wydajny przepływ wody. Nie tylko nadaje oponie unikalny charakter, ale także zapewnia maksimum kontroli i trakcji na zakrętach.
  • Nowy wzór klocków barkowych o wysokiej sztywności, znajdujących się po zewnętrznej stronie bieżnika, zapewnia maksimum przyczepności, doskonałe zachowanie w zakrętach, oraz szybką reakcję na zmianę toru jazdy. Te wyważone osiągi powodują, że nowa Firehawk SZ90μ jest wyjątkowo precyzyjna przy jeździe sportowej i bardziej spokojnej.
  • Doskonała sterowność – profesjonalni kierowcy doceniają Firehawk SZ90μ za płynną jazdę na suchej nawierzchni, doskonałą sterowność i przewidywalne, znakomicie wyważone osiągi. Na mokrej nawierzchni opona łączy w sobie wysoką precyzję prowadzenia z bardzo dobrym zachowaniem w zakrętach oraz zdolnością do bardziej agresywnej jazdy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

(źródło: informacje producenta)